O programie

O programie Projekt Lady |
O programie
Poznaj uczestniczki 2. sezonu - gorący zwiastun!   Foto: TVN / Bartosz Krupa

DRUGA EDYCJA "PROJEKTU LADY"

13 zbuntowanych dziewcząt, wybranych spośród setek kandydatek, otrzymuje szansę na zmianę swojego dotychczasowego życia. Dzięki pobytowi w ekskluzywnej szkole w Radziejowicach, prowadzonej przez dwie mentorki – Tatianę Mindewicz-Puacz oraz Irenę Kamińską-Radomską, kandydatki na damy mogą przejść swoją największą życiową przemianę. Najbardziej liczą się tutaj zaangażowanie, postępy oraz chęć samych zainteresowanych.

Projekt LadyProjekt Lady
Foto: TVN / Bartosz Krupa | TVN / Bartosz Krupa


Trzy miesiące wypełnione po brzegi zajęciami, szkoleniami, spotkaniami z inspirującymi ludźmi, zadania, które pozwolą im nie tylko poznawać nowe rzeczy, ale także poznać same siebie. Co tydzień szkołę opuści jedna z dziewcząt. Trzy najlepsze dojdą do wielkiego finału i zawalczą o tytuł pierwszej damy drugiego sezonu „Projektu Lady“. Na zwyciężczynię czeka wyjątkowa nagroda – trzymiesięczne stypendium w renomowanej szkole językowej w Cambridge, w Wielkiej Brytanii. Przez całą edycję programu w najważniejszych momentach będzie towarzyszyć im prowadząca program – Małgorzata Rozenek-Majdan.

Dziewczęta przekraczają próg szkoły dla dam i wchodzą w zupełnie inny świat. Świat, którego nie znają. Świat, który może sprawiać im wiele trudności. Ale kto powiedział, że droga do sukcesu jest usłana różami? Każda z kandydatek jest odmienną osobowością, z czym innym zmaga się w życiu i dźwiga własny bagaż doświadczeń. A co jest dla nich ważne? Dla niektórych dobra materialne, dla innych wygląd zewnętrzny, a jeszcze dla innych sukces i sława. Czy aby na pewno wszystkie te cele są godne pochwały? Czy można zmienić swoje priorytety życiowe i kierować się w życiu istotnymi wartościami?

Niepokorne dziewczęta z pewnością zrobią wrażenie swoim wejściem. Tylko czy aby na pewno pozytywne? Mentorki Tatiana i Irena wiele już widziały w pierwszej edycji programu, a jednak kandydatki na damy ich nie zawiodą i zaskoczą jeszcze większą fantazją i pomysłowością. Zarówno jeśli chodzi o wygląd jak i o sposób bycia. Pierwsze spotkanie w pałacowym hallu może być zaskoczeniem dla wszystkich. Kogo przerazi się mentorka Tatiana? Kto wprawi mentorkę Irenę w osłupienie? A na czyj widok obie zaniemówią?

Kto pojawi się wśród uczestniczek nowej edycji „Projektu Lady”? Wielbicielka muzyki, czyli aspirująca wokalistka Julia, która chce podbić polską scenę muzyczną oraz nastoletnia raperka Paulina, która chciałaby zmienić swój wizerunek i pokazać mamie, że stać ją na wiele więcej w życiu. W zastęp uczennic radziejowickiej szkoły wkroczą także: dama stworzona do wykwintnego życia, domagająca się czerwonych dywanów, Kaja o wizerunki chłopczycy, szukająca w sobie kobiecości, dziewczyna kierowcy tira, która chce na „diecie lady” zrzucić parę kilogramów. Dziewczęta te są niczym płatki śniegu – każda z  nich niepowtarzalna. Niestety już na samym początku będą musiały zrezygnować z ostentacyjnego wyrażania swojej oryginalności. Czekają na nich mundurki. Dla każdej z nich identyczny. I dalekie są one od stylu, w którym lubują się kandydatki na damy. Dłuższe spódnice, buty bez obcasów, koszule i marynarki.  Tych elementów garderoby z pewnością próżno szukać w szafach większości z tych dziewcząt.

Odmienny styl to nie jedyna nowość dla uczennic szkoły w Radziejowicach. Wczesna pobudka, dyżury śniadaniowe i przygotowanie stołu do posiłków, a następnie odpowiednie zachowanie podczas ich spożywania, może być dla zbuntowanych dziewcząt nie lada zaskoczeniem. Ceremonia wręczenia pereł to znak, że nauka ruszyła na dobre. A od czego zaczną tę trzymiesięczną przygodę swojego życia? Iwona Radwan-Sado nauczy je wzbudzać podziw, zachwyt i demonstrować swoją kobiecość, czyli poprowadzi krótki, ale intensywny kurs eleganckiego chodzenia.

Jak nowe kandydatki na damy zniosą pierwsze słowa ostrej krytyki? Komu będą się żalić? Kogo pokochają, a kogo znienawidzą? Która z kandydatek pierwsza się zbuntuje? „Projekt  Lady” czas zacząć!

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

PIERWSZA EDYCJA "PROJEKTU LADY"

 

Wyzywające, zbuntowane, bezczelne, lubiące ostro się zabawić. To na pewno nie są panienki z dobrych domów. Ale to nie znaczy, że nie można ich przemienić w prawdziwe damy. Tak przynajmniej zakłada „Projekt Lady”, w którym udział weźmie 12 dziewczyn, deklarujących chęć poprawy swojego zachowania. Czy zerwanie ze starym życiem i nawykami jest możliwe? Na pewno nie jest łatwe…

Tatiana Mindewicz-Puacz, Małgorzata Rozenek, Irena Kamińska-RadomskaTatiana Mindewicz-Puacz, Małgorzata Rozenek, Irena Kamińska-Radomska
Foto: TVN / Piotr Mizerski
„Projekt Lady” to zderzenie odmiennych światów. Po jednej stronie, reprezentowanej przez bohaterki programu, królują: brak manier, imprezowanie, konflikty z otoczeniem oraz specyficzne pojmowanie kobiecości. Po drugiej – ułożona, stonowana i pełna jasnych zasad rzeczywistość. Gdy staną naprzeciw siebie, wybucha istna wojna. 12 zagubionych dziewczyn ma szansę zmienić swoje życie. Pod czujnym i krytycznym okiem doświadczonych mentorek oraz ekspertów z różnych dziedzin będą miały szansę wkroczyć w życie w zupełnie innym stylu. Podczas tej wyjątkowej drogi towarzyszyć im będzie Małgorzata Rozenek, która wesprze je w ciężkich chwilach, doda otuchy oraz zmotywuje do walki o własne marzenia. Nagrodą główną w programie jest trzymiesięczne stypendium w Eurocentres Cambridge School w Wielkiej Brytanii!

Uczestniczki programu zamieszkają na kilka tygodni w pięknym pałacu w Radziejowicach. Wszechobecne kamery będą je obserwowały 24 godziny na dobę. Pobyt w wymagającej szkole dla przyszłych dam okaże się pełen niespodzianek. W wypełnionym po brzegi planie zajęć znajdą się między innymi lekcje stylu, savoir-vivre’u, autoprezentacji, zajęcia z dress code’u, etykiety biznesowej, rysunku, gotowania czy jazdy konnej. Dziewczęta wszystkiego będą uczyć się pod okiem dwóch mentorek.

Mentorki - Tatiana Mindewicz-Puacz oraz Irena Kamińska-RadomskaMentorki - Tatiana Mindewicz-Puacz oraz Irena Kamińska-Radomska
Foto: TVN / Piotr Mizerski
Pierwszą z nich jest Tatiana Mindewicz-Puacz – doradca i trener w zakresie komunikacji interpersonalnej i masowej, trener rozwoju osobistego, dyplomowana psychoterapeutka z nurtu tzw. integracyjnego, certyfikowany coach ICC, a także ekspert ds. kampanii społecznych i programów CSR.

Tatiana Mindewicz-Puacz - mentorka z "Projektu Lady"Tatiana Mindewicz-Puacz - mentorka z "Projektu Lady"
Foto: TVN / Piotr Mizerski
Drugą mentorką jest dr Irena Kamińska-Radomska – wykładowca, adiunkt i trener etykiety biznesu, protokołu dyplomatycznego i sztuki wystąpień publicznych, certyfikowana z zakresu międzynarodowego protokołu i etykiety w Waszyngtonie, autorka książek i licznych artykułów.

Irena Kamińska-Radomska - mentorka z "Projektu Lady"Irena Kamińska-Radomska - mentorka z "Projektu Lady"
Foto: TVN / Piotr Mizerski
Bezpośrednią, codzienną pracą nad bohaterkami zajmą się także wyspecjalizowani fachowcy – nauczyciele z „twardym charakterem”. W każdym odcinku co najmniej jedna z dziewcząt opuści pałac w Radziejowicach, a trzy z nich zmierzą się w wielkim uroczystym finale. Ta, która sprosta wyzwaniom oraz poczyni największe postępy, otrzyma wyjątkową nagrodę – opracowany i sfinansowany indywidualny, 3-miesięczny tok rozwoju i dalszej edukacji  w Eurocentres Cambridge School w Wielkiej Brytanii!

Małgorzata Rozenek z mentorkamiMałgorzata Rozenek z mentorkami
Foto: TVN

tvnpix